12.01.17

Operacja plastyczna jako prezent świąteczny

Operacja plastyczna przed świętami? A może bon na zabieg jako prezent pod choinkę? Sezon zimowy obfituje w operacje poprawy urody – wskazują goście TVN24 BiS dermatolog dr Marcin Ambroziak i psycholog Daria Abramowicz. Czy z powodu zbliżających się świąt więcej osób decyduje się na zabieg plastyczny? Dermatolog dr Marcin Ambroziak, który gościł w studiu TVN24 BIS stwierdził, że kojarzenie świąt ze wzmożoną chęcią poddawania się operacjom plastycznym jest nieporozumieniem.

 

 

Poprawa urody

– Raczej wątpię, żeby ktoś przed świętami poddawał się specjalnie z tego powodu operacji plastycznej, bo rekonwalescencja jest troszkę dłuższa – powiedział. Przyznał jednak, że okres jesienno-zimowy jest popularnym „sezonem” na udoskonalanie wyglądu.

Psycholog Daria Abramowicz uznała z kolei, że na decyzje o poddaniu się zabiegom kosmetycznym może mieć wpływ pora roku.

– Zdecydowanie jesień, zima to jest taki czas obniżonego nastroju i tego, że czujemy się gorzej nieco sami ze sobą i może to jest taka szansa, żeby to samopoczucie troszkę poprawić sobie – powiedziała.

Zabieg kosmetyczny

Ambroziak stwierdził, że nie ma nic niewłaściwego w sprezentowaniu bliskiej osobie zabiegu na święta.

– Uważam, że wszystko jest zdrowe, dopóki je się małą łyżeczką. Jeżeli chciałbym zrobić prezent swojej żonie, która marzy o tym, żeby mieć lepszą cerę i chce sobie zrobić złuszczanie, peeling chemiczny, lepiej wyglądać, dlaczego nie? – ocenił.

Ale, jego zdaniem, dawanie takiego prezentu osiemnastoletniej córce to „byłaby pewnie już jakaś przesada”.

– Natomiast obdarowywanie się przedmiotami, które nas cieszą chyba nie jest niczym złym – powiedział dermatolog. – Myślę, że złotym rozwiązaniem jest zdrowy rozsądek – podsumował.

 

za: TVN 24 BiS