Nazywam się Daria Abramowicz i jestem psychologiem. Ukończyłam psychologię ze specjalnością psychologia kliniczna na SWPS Uniwersytecie Humanistycznospołecznym w Warszawie oraz szkolenie I stopnia w Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach CTSR.
W ramach studiów ukończyłam moduły:
- Psychologia sportu
- Pomoc psychologiczna krzywdzonym dzieciom
Ukończyłam także studia podyplomowe z psychologii sportu na SWPS Uniwersytecie Humanistycznospołecznym w Warszawie. Od wielu lat jestem związana ze sportem. Uprawiałam żeglarstwo regatowe, posiadam też ponad dziesięcioletnie doświadczenie trenerskie. Studiowałam na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.
Jako psycholog pracuję ze sportowcami, trenerami oraz rodzicami zawodników w różnym wieku, zarówno w dyscyplinach indywidualnych, jak i zespołowych – między innymi z kadrami narodowymi w kolarstwie czy w pływaniu, a także z medalistami imprez mistrzowskich w wielu dyscyplinach. Wspieram proces szkoleniowy i sportowy rozwój na różnych poziomach zaawansowania. Skupiam się na całościowym podejściu do kariery sportowej pamiętając, że sportowiec to przede wszystkim człowiek. Współpracuję z zespołem psychologów i psychoterapeutów różnych specjalności, aby zapewnić najwyższej jakości wsparcie w zakresie szeroko stosowanej psychologii w sporcie.
Prowadzę spotkania dotyczące m.in.:
- Stosowania treningu mentalnego w sporcie
- Komunikacji
- Radzenia sobie ze stresem i trudnymi emocjami w sporcie i poza nim
- Budowania pewności siebie i nastawienia
- Motywacji
- Budowania dobrostanu i komfortu w życiu pozasportowym
- Radzenia sobie z powrotem do sportu po urazie
- Wyjścia ze sportu i zakończenia kariery sportowej
Jako ekspert z zakresu psychologii w sporcie współpracuję m.in. z Przeglądem Sportowym oraz z magazynem „W Ślizgu!”. Prowadzę także warsztaty, wykłady i szkolenia z zakresu psychologii w sporcie, rozrywce oraz w biznesie.
Bardzo ważny w mojej pracy jest dla mnie obszar edukacji społecznej i zwiększanie świadomości w zakresie ważnej roli psychologii w naszym życiu. Jestem współtwórcą portalu Park Psychologii, który prowadziłam przez ponad 8 lat. To przestrzeń w sieci, w której pokazywaliśmy społeczeństwu psychologię w przystępnej formie.