Zespół

Wiedza, profesjonalizm, etyka - to cechy i kompetencje, które rozwijamy w naszym zespole. Staramy się pokazywać każdego dnia, że mistrzostwo zaczyna się w głowie.

Daria Abramowicz

Psycholog Sportu, performance psychologist [EN],
koordynator zespołu

Małgorzata Szczugieł

Psycholog Sportu,
psychoterapeuta w trakcie certyfikacji

Alicja Nowicka

Psycholog Sportu, trener rozwoju osobistego

Aleksandra Nowak

Psycholog, psycholog sportu [EN]

Aleksandra Golec

Psycholog

Mar Mainetti

Psychologist, sport psychologist [EN]

Aleksandra Mikulicz

Psycholog, w trakcie specjalizacji z psychologii sportu

Nieustannie rozwijamy się i staramy się zwiększać świadomość społeczną.

Jeżeli chcesz nawiązać z nami współpracę, zapraszam do kontaktu:
kariera@dariaabramowicz.com

Daria Abramowicz

Psycholog sportowy. Ukończyła psychologię ze specjalnością psychologia kliniczna na SWPS Uniwersytecie Humanistycznospołecznym w Warszawie oraz szkolenie I stopnia w Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach CTSR. W ramach studiów ukończyła moduły:

• Psychologia sportu
• Pomoc psychologiczna krzywdzonym dzieciom

Ukończyła także studia podyplomowe z psychologii sportu na SWPS Uniwersytecie Humanistycznospołecznym w Warszawie. Studiowała również na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Posiada doświadczenie w pracy między innymi z kadrami narodowymi kolarzy i pływaków oraz z tenisistami i zawodnikami innych dyscyplin na poziomie mistrzowskim. Obecnie pracuje między innymi jako psycholog Igi Świątek i Aleksandry Mirosław współpracując także ze sztabami szkoleniowymi. Ma ponad 25-letnie doświadczenie w sporcie. Uprawiała żeglarstwo regatowe, posiada też ponad 10-letnie doświadczenie trenerskie.

Jako psycholog pracuje ze sportowcami, trenerami, organizacjami sportowymi i biznesowymi oraz rodzicami zawodników w różnym wieku, zarówno w dyscyplinach indywidualnych, jak i zespołowych. Wspiera proces szkoleniowy i sportowy rozwój na różnych poziomach zaawansowania. Skupia się na całościowym podejściu do kariery sportowej pamiętając, że sportowiec to przede wszystkim człowiek. Współpracuje z zespołem psychologów i psychoterapeutów różnych specjalności, aby zapewnić najwyższej jakości wsparcie w zakresie szeroko stosowanej psychologii w sporcie. Wspiera także rozwój wszystkich osób pracujących w biznesie, edukacji oraz wszelkich środowiskach opartych o high performance.

Pracuje między innymi w obszarze:

• Stosowania treningu mentalnego w sporcie i biznesie
• Komunikacji
• Zarządzania zespołami i relacjami
• Zarządzania stresem i regulacji emocji w sporcie i poza nim
• Budowania pewności siebie, poczucia skuteczności i nastawienia
• Motywacji i determinacji
• Radzenia sobie z wypaleniem
• Budowania dobrostanu i komfortu w życiu pozasportowym i pozazawodowym
• Radzenia sobie z powrotem do sportu po kontuzji
• Wyjścia ze sportu i zakończenia kariery sportowej

Jako ekspert z zakresu psychologii w sporcie współpracuje z mediami. Prowadzi także warsztaty, wykłady i szkolenia z zakresu psychologii w sporcie, rozrywce oraz w biznesie. Tworzy projekty edukacyjne zakładające zwiększanie świadomości społecznej w zakresie ważnej roli psychologii w życiu społeczeństwa – między innymi autorski podcast. Współtworzyła oraz prowadziła działający z powodzeniem przez kilka lat portal Park Psychologii.

Małgorzata Szczugieł

Psycholog, psycholog sportowy. Ukończyła psychologię ze specjalnością psychologia kliniczna na Uniwersytecie Opolskim oraz szkolenie I stopnia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach CTSR.

Ukończyła także studia podyplomowe z psychologii sportu na SWPS Uniwersytecie Humanistycznospołecznym w Warszawie oraz kwalifikacyjny kurs pedagogiczny w TWP we Wrocławiu. Obecnie jest w trakcie certyfikacji z psychoterapii systemowej. Członek Wielkopolskiego Towarzystwa Psychoterapii Systemowej. Ze sportem związana również od strony organizacyjnej. Jako wolontariusz pracowała przy organizacji EURO 2012 w Polsce, Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Brazylii (2014 r.) oraz Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro (2016 r.). Posiada również doświadczenie oraz dyplom studiów magisterskich z prawa, które studiowała na Uniwersytecie Opolskim.

Jako psycholog współpracuje zarówno z dorosłymi sportowcami, jak i trenerami, reprezentacjami, rodzicami młodych zawodników, sztabem szkoleniowym, klubami, młodzieżą i dziećmi. Posiada doświadczenie w pracy w dyscyplinach indywidualnych i zespołowych. Wspiera proces szkoleniowy na różnych poziomach zaawansowania, wspierając holistyczne podejście do rozwoju i kariery. W swojej pracy współpracuje z ekspertami różnych specjalności (fizjoterapeuta, trener przygotowania motorycznego, psychoterapeuta), aby zapewnić kompleksowe wsparcie, w myśl idei, iż człowiek to jedność ciała i umysłu. W pracy bliskie jest jej stwierdzenie, że bez względu na to co robimy, najpierw jest człowiek, a potem sportowiec, więc warto rozwijać fundamenty sportowca i zadbać o życie pozasportowe, rozumienie siebie i emocji. Wspiera pojmowanie mistrzostwa w sporcie jako drogi i procesu.

Współpracowała m.in. klubami pływackimi, kolarskimi, piłkarskimi, triathlonowymi, tancerzami, tenisistami, akademiami sportowymi, a także ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego PZKosz w Łomiankach, kadrą narodową w pływaniu synchronicznym, indywidualnymi reprezentantami Polski różnych dyscyplin, Fundacją Warsaw Sports Group oraz drużynami koszykówki, piłki nożnej i siatkówki rywalizujących na poziomie krajowym i międzynarodowym.

Regularnie współpracowała z Centrum Aktywnego Wypoczynku Aqua-Zdrój w Wałbrzychu oraz Miastem Wałbrzych w ramach promocji sportu i aktywności fizycznej jako możliwości rozwoju potencjału, wychowania i profilaktyki zdrowia psychicznego.

Alicja Nowicka

Psycholog sportowy oraz trener warsztatu psychoedukacyjnego, certyfikowana psycholog sportu Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Ukończyła Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz studia podyplomowe z psychologii sportu na Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie. W ramach studiów zrealizowała specjalizację ze wspierania rozwoju osobowości. Posiada przygotowanie pedagogiczne do pracy z dziećmi i młodzieżą. Sport zawsze był ważną częścią jej życia. Ma uprawniania instruktora rekreacji ruchowej w zakresie technik jogi, uprawia amatorsko bieganie.

Jako psycholog pracuje zarówno z dziećmi, młodzieżą, jak i dorosłymi zawodnikami, przedstawicielami różnych dyscyplin – indywidualnych i zespołowych. Wspiera w odkrywaniu i doskonaleniu umiejętności psychologicznych przydatnych w sporcie oraz poza nim. Współpracuje z rodzicami i trenerami rozumiejąc ich szczególną rolę dla rozwoju i budowania zasobów mentalnych zawodników.

Jest psychologiem seniorskiej kadry narodowej w łyżwiarstwie szybkim na torze krótkim (shorttrack’u), wcześniej pełniła funkcję psychologa seniorskiej i juniorskiej kadry narodowej w Polskim Związku Golfa, a od sezonu 2021 współpracuje też z kadrą narodową w paralimpijskiej odmianie rugby.

Ważną część jej pracy stanowi działalność psychoedukacyjna. Prowadzi różnego rodzaju warsztaty przybliżające tematykę psychologii w sporcie dorosłym, dzieciom oraz młodzieży. Pracowała w szkole mistrzostwa sportowego oraz prowadziła zajęcia specjalizacyjne dla studentów psychologii sportu Uniwersytetu SWPS, a także w Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

Aleksandra Nowak

Ukończyła psychologię ogólną na Uniwersytecie SWPS w Sopocie oraz studia podyplomowe z psychologii sportu na tej samej uczelni we Wrocławiu. Brała udział w certyfikowanym szkoleniu I stopnia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Absolwentka Kent State University z tytułem Bachelor of Science.

Współpracuje z przedstawicielami różnych dyscyplin indywidualnych i zespołowych: młodzieżą i dorosłymi zawodnikami/zawodniczkami. Pracuje również z rodzicami i sztabami trenerskimi z myślą budowania solidnej relacji w triadzie zawodnik-rodzic-trener.

Dodatkowo wspiera rozwój osób z szeroko pojętego środowiska performance, w tym artystów, filmowców, muzyków. Posiada również doświadczenie w budowaniu zespołów w organizacjach biznesowych.

Prowadzi konsultacje i warsztaty w języku polskim i angielskim.

W swojej pracy kieruje się kompleksowym podejściem do rozwoju i kariery dbając o potrzeby człowieka jako jednostki bez względu na to, jaką rolę spełnia w kontekście opartym o high-performance.

Od dziecka związana z siatkówką, zafascynowana pozycją człowieka w sporcie, co przerodziło się w ponad piętnastoletnie zawodnicze doświadczenie w klubach siatkarskich na terenie Polski, Belgii i USA.
Członkini brytyjskiego programu “Athlete’s Transition Programme” zrzeszającego profesjonalnych sportowców adaptujących się do zmian po zaprzestaniu kariery.

EN

Aleksandra graduated with a masters degree in general psychology at the SWPS University of Social Sciences and Humanities in Sopot and obtained the postgraduate degree in Sport Psychology at the same University in Wroclaw. She’s certified in Solution-Focused Therapy, Level I. Also, she is an alumni of Kent State University with a Bachelor of Science degree.

She works with athletes from various sports, both individual and team, including youth and adults. She also collaborates with parents and coaches to build strong relationships within the athlete-parent-coach triad.

Additionally, she supports the development of individuals in the broader performance context, including artists, filmmakers, and musicians. Experienced in supporting team growth within business organizations (start-ups and corporate setting). Her approach is comprehensive, focusing on individual needs regardless of the role in a high-performance context.

With a lifelong passion for sports, she has over fifteen years of competitive experience in volleyball clubs in Poland, Belgium, and the USA.

She is a member of the British “Athlete’s Transition Programme,” which helps professional athletes adapt to life after their sports careers. She believes that the process of mental and life transition support for athletes should be implemented at the early career stage and is already conducting educational workshops for teams and sessions for individual athletes for different age groups.

Aleksandra Golec

Psycholog, w trakcie specjalizacji z psychologii sportu.

Ukończyła psychologię na Uniwersytecie SWPS w Sopocie, gdzie zrealizowała specjalizację z psychologii biznesu. Aktualnie jest w trakcie studiów podyplomowych z psychologii sportu na Uniwersytecie Gdańskim. Była też częścią projektu prowadzonego przez Gdański Uniwersytet Medyczny, dotyczącego kontuzji w sporcie i ich prewencji.

Ukończyła liczne szkolenia z psychologii sportu i stale powiększa swój warsztat oraz uczestniczy w konferencjach z zakresu psychologii sportu. Swoje doświadczenie w pracy psychologicznej buduje pracując z dziećmi i młodzieżą, zarówno indywidualnie, warsztatowo jak i wykładowo oraz w formie treningów psychomotorycznych.
Wspiera zawodników w osiąganiu ich celów w sporcie i poza nim. Kładzie bardzo duży nacisk na psychoedukację oraz budowanie świadomości zawodników dotyczącej wyzwań jakie stawia przed nimi sport. Dąży do tworzenia pozytywnego i inspirującego środowiska, w którym sportowcy mogą rozwijać swoje umiejętności, radzić sobie ze stresem i nieprzyjemnymi emocjami.

Przez 15 lat śpiewała na międzynarodowych festiwalach wokalnych, dzięki czemu zebrała mnóstwo doświadczenia wykonawczego. Dodatkowo częścią jej życia jest taniec, który amatorsko trenuje. Prywatnie pasjonuje się motosportami, takimi jak Formuła 1 i żużel.

Mar Mainetti

Psychologist, Sports Psychologist. She obtained a degree in Clinical Psychology at the University of Buenos Aires in Argentina, and she furthered her studies there with a graduate degree on Psychological Skills on Amateur and Professional Sport. She completed her training with a dual Master’s degree in Sports Psychology and Sports Coaching at the School of Psychology and Psychiatry of Barcelona, city where she is based.

She keeps updated with ongoing training, taking courses of mindfulness, coaching and other techniques that aim at people’s personal development. Her professional view is a holistic one: She claims that before being an athlete, one is a person and, therefore, all the aspects that influence the personal and sports life of the athlete need to be taken into consideration, always prioritising the person’s mental health and wellbeing above all.

She competed in tennis from a very young age and her passion for this sport has accompanied her throughout her career. She obtained a tennis coach degree by the Argentinian Tennis Association and she worked as a coach and a sports psychologist of tennis players in Argentina, Spain, Italy and Australia, cooperating with well-known tennis clubs and organizations, such as the Real Club de Tenis Barcelona, Real Club de Polo, the Italian Tennis Federation and Tennis Australia at the Australian Open in 2019.

She is the founder and CEO of Mental Point, a mental coaching and psychological support service for tennis players who are taking their first steps on their professional career. Even though her expertise is tennis, she works with other individual and team sports as well.

Through psychology-oriented workshops, courses and seminars, she trains other coaches, provides guidance to the athlete’s family on their role and advises team leaders to ensure their best performance. She considers that assertive communication is one of the most important skills for professional development.
With her specialization, she also contributes with different organizations which carry out social work in order to foster sports in underprivileged places. For her last social project, she traveled to Kenya to train teenagers to become coaches. She is convinced that sport brings people together and has the power to create possibilities without borders.

Aleksandra Mikulicz

Psycholog, w trakcie specjalizacji z psychologii sportu. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Gdańskim ze specjalnością z psychologii dzieci i młodzieży oraz rodziny. Jest w trakcie studiów podyplomowych z psychologii sportu na Uniwersytecie SWPS w Warszawie.Stale poszerza swoją wiedzę, uczestnicząc w różnych kursach i szkoleniach. Aktualnie szkoli się w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (ukończyła szkolenie z poziomu podstawowego, jest w trakcie szkolenia z poziomu zaawansowanego) w CTSR. Posiada przygotowanie pedagogiczne do pracy z dziećmi i młodzieżą.

Doświadczenie praktyczne zdobywała, angażując się w różne wolontariaty, staże i praktyki zawodowe m.in. w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, szpitalu dziecięcym i specjalistycznym, placówkach wsparcia rodziny oraz edukacyjnych (szkoła podstawowa i liceum). Obecnie pracuje z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi, prowadząc indywidualne konsultacje psychologiczne, grupowe treningi mentalne oraz treningi umiejętności społecznych.

Sport jest jej niesamowicie bliski, gdyż przez ponad 10 lat trenowała taekwondo olimpijskie, startując w zawodach krajowych, jak i na arenie międzynarodowej.