Zespół

Wiedza, profesjonalizm, etyka - to cechy i kompetencje, które rozwijamy w naszym zespole. Staramy się pokazywać każdego dnia, że mistrzostwo zaczyna się w głowie.

Daria Abramowicz

Psycholog Sportowy,
koordynator zespołu

Małgorzata Szczugieł

Psycholog Sportowy,
psychoterapeuta w trakcie certyfikacji

Alicja Nowicka

Psycholog Sportowy, trener rozwoju osobistego

Aleksandra Nowak

Psycholog, psycholog sportowy [EN]

Mar Mainetti

Psychologist, sport psychologist [EN]

Nieustannie rozwijamy się i staramy się zwiększać świadomość społeczną.

Jeżeli chcesz nawiązać z nami współpracę, zapraszam do kontaktu:
kariera@dariaabramowicz.com

Daria Abramowicz

Psycholog sportowy. Ukończyła psychologię ze specjalnością psychologia kliniczna na SWPS Uniwersytecie Humanistycznospołecznym w Warszawie oraz szkolenie I stopnia w Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach CTSR. W ramach studiów ukończyła moduły:

• Psychologia sportu
• Pomoc psychologiczna krzywdzonym dzieciom

Ukończyła także studia podyplomowe z psychologii sportu na SWPS Uniwersytecie Humanistycznospołecznym w Warszawie. Studiowała również na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Posiada doświadczenie w pracy między innymi z kadrami narodowymi kolarzy i pływaków oraz z tenisistami i zawodnikami innych dyscyplin na poziomie mistrzowskim. Obecnie pracuje między innymi jako psycholog Igi Świątek. Ma ponad 25-letnie doświadczenie w sporcie jako zawodniczka i trener. Uprawiała żeglarstwo regatowe, posiada też ponad 10-letnie doświadczenie trenerskie.

Jako psycholog pracuje ze sportowcami, trenerami, organizacjami sportowymi i biznesowymi oraz rodzicami zawodników w różnym wieku, zarówno w dyscyplinach indywidualnych, jak i zespołowych. Wspiera proces szkoleniowy i sportowy rozwój na różnych poziomach zaawansowania. Skupia się na całościowym podejściu do kariery sportowej pamiętając, że sportowiec to przede wszystkim człowiek. Współpracuje z zespołem psychologów i psychoterapeutów różnych specjalności, aby zapewnić najwyższej jakości wsparcie w zakresie szeroko stosowanej psychologii w sporcie. Wspiera także rozwój wszystkich osób pracujących w biznesie, edukacji oraz wszelkich środowiskach opartych o high performance.

Pracuje między innymi w obszarze:

• Stosowania treningu mentalnego w sporcie i biznesie
• Komunikacji
• Zarządzania zespołami i relacjami
• Zarządzania stresem i regulacji emocji w sporcie i poza nim
• Budowania pewności siebie, poczucia skuteczności i nastawienia
• Motywacji i determinacji
• Radzenia sobie z wypaleniem
• Budowania dobrostanu i komfortu w życiu pozasportowym i pozazawodowym
• Radzenia sobie z powrotem do sportu po kontuzji
• Wyjścia ze sportu i zakończenia kariery sportowej

Jako ekspert z zakresu psychologii w sporcie współpracuje z mediami. Prowadzi także warsztaty, wykłady i szkolenia z zakresu psychologii w sporcie, rozrywce oraz w biznesie. Tworzy projekty edukacyjne zakładające zwiększanie świadomości społecznej w zakresie ważnej roli psychologii w życiu społeczeństwa – między innymi autorski podcast. Współtworzyła oraz prowadziła działający z powodzeniem przez kilka lat portal Park Psychologii.

Małgorzata Szczugieł

Psycholog, psycholog sportowy. Ukończyła psychologię ze specjalnością psychologia kliniczna na Uniwersytecie Opolskim oraz szkolenie I stopnia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach CTSR.

Ukończyła także studia podyplomowe z psychologii sportu na SWPS Uniwersytecie Humanistycznospołecznym w Warszawie oraz kwalifikacyjny kurs pedagogiczny w TWP we Wrocławiu. Obecnie jest w trakcie certyfikacji z psychoterapii systemowej. Członek Wielkopolskiego Towarzystwa Psychoterapii Systemowej. Ze sportem związana również od strony organizacyjnej. Jako wolontariusz pracowała przy organizacji EURO 2012 w Polsce, Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Brazylii (2014 r.) oraz Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro (2016 r.). Posiada również doświadczenie oraz dyplom studiów magisterskich z prawa, które studiowała na Uniwersytecie Opolskim.

Jako psycholog współpracuje zarówno z dorosłymi sportowcami, jak i trenerami, reprezentacjami, rodzicami młodych zawodników, sztabem szkoleniowym, klubami, młodzieżą i dziećmi. Posiada doświadczenie w pracy w dyscyplinach indywidualnych i zespołowych. Wspiera proces szkoleniowy na różnych poziomach zaawansowania, wspierając holistyczne podejście do rozwoju i kariery. W swojej pracy współpracuje z ekspertami różnych specjalności (fizjoterapeuta, trener przygotowania motorycznego, psychoterapeuta), aby zapewnić kompleksowe wsparcie, w myśl idei, iż człowiek to jedność ciała i umysłu. W pracy bliskie jest jej stwierdzenie, że bez względu na to co robimy, najpierw jest człowiek, a potem sportowiec, więc warto rozwijać fundamenty sportowca i zadbać o życie pozasportowe, rozumienie siebie i emocji. Wspiera pojmowanie mistrzostwa w sporcie jako drogi i procesu.

Współpracowała m.in. klubami pływackimi, kolarskimi, piłkarskimi, triathlonowymi, tancerzami, tenisistami, akademiami sportowymi, a także ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego PZKosz w Łomiankach, kadrą narodową w pływaniu synchronicznym, indywidualnymi reprezentantami Polski różnych dyscyplin, Fundacją Warsaw Sports Group oraz drużynami koszykówki, piłki nożnej i siatkówki rywalizujących na poziomie krajowym i międzynarodowym.

Regularnie współpracowała z Centrum Aktywnego Wypoczynku Aqua-Zdrój w Wałbrzychu oraz Miastem Wałbrzych w ramach promocji sportu i aktywności fizycznej jako możliwości rozwoju potencjału, wychowania i profilaktyki zdrowia psychicznego.

Alicja Nowicka

Psycholog sportowy oraz trener warsztatu psychoedukacyjnego, certyfikowana psycholog sportu Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Ukończyła Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz studia podyplomowe z psychologii sportu na Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie. W ramach studiów zrealizowała specjalizację ze wspierania rozwoju osobowości. Posiada przygotowanie pedagogiczne do pracy z dziećmi i młodzieżą.

Sport zawsze był ważną częścią jej życia. Ma uprawniania instruktora rekreacji ruchowej w zakresie technik jogi, uprawia amatorsko bieganie.

Jako psycholog pracuje zarówno z dziećmi, młodzieżą, jak i dorosłymi zawodnikami, przedstawicielami różnych dyscyplin – indywidualnych i zespołowych. Wspiera w odkrywaniu i doskonaleniu umiejętności psychologicznych przydatnych w sporcie oraz poza nim. Współpracuje także z rodzicami i trenerami widząc ich szczególną rolę dla rozwoju i budowania zasobów mentalnych zawodników.

Ważną część jej pracy stanowi działalność psychoedukacyjna. Prowadzi różnego rodzaju warsztaty przybliżające tematykę psychologii w sporcie dorosłym, dzieciom oraz młodzieży. Pracuje w szkole mistrzostwa sportowego, prowadzi zawodników różnych dyscyplin indywidualnie, współpracuje z klubami sportowymi. Jest członkiem sztabu i psychologiem kadry narodowej w rugby na wózkach.

Aleksandra Nowak

Ukończyła psychologię ogólną na SWPS Uniwersytecie Humanistycznospołecznym w Sopocie oraz studia podyplomowe z Psychologii Sportu na tej samej uczelni we Wrocławiu. Jej zainteresowanie psychologią i pozycją człowieka w sporcie wzięło się z piętnastoletniego doświadczenia w klubach siatkarskich na terenie Polski, Belgii i USA.

Jako kapitanka zróżnicowanych kulturowo drużyn nauczyła się nie tylko współpracy z zawodnikami, ale również ze sztabem trenerskim i szeroko pojętym środowiskiem sportowym. W USA pracowała jako trenerka siatkówki grup młodzieżowych i dzieci oraz przyglądała się współpracy life coachów i psychologów sportowych z zespołami uniwersyteckimi. Po rezygnacji z kariery sportowej wróciła do Polski z potrzebą szerzenia świadomości o zdrowiu psychicznym wśród sportowców, szczególnie tych znajdujących się w tzw. okresie przejściowym (procesie wycofania się zawodnika ze sportu). W swojej pracy magisterskiej badała dobrostan i satysfakcję z życia wśród sportowców którzy zakończyli karierę sportową.

Członkini brytyjskiego programu “Athlete’s Transition Programme” zrzeszającego profesjonalnych sportowców adaptujących się do zmian po zaprzestaniu kariery. Uważa, że proces wsparcia sportowców od strony mentalnej i życiowej powinien zaczynać się od najmłodszych lat. Prowadzi warsztaty edukacyjne dla zespołów oraz sesje indywidualne z zawodnikami/zawodniczkami. Inicjatorka warsztatów dla dziewczyn/kobiet w sporcie skupiających się na silnych aspektach żeńskości w środowisku sportowym, komunikacji z trenerami, oraz budowaniu poczucia własnego celu oraz pewności w działaniu.

Psychologist/ Sport Psychologist

Aleksandra graduated with a masters degree in general psychology at the SWPS University of Social Science and Humanities in Sopot and obtained the postgraduate degree in Sport Psychology at the same University in Wroclaw.
Her deep interest in psychology and the human position in the sports environment came from her personal experience as an athlete where she spent over 15 years in the sport growing from amateur to professional volleyball clubs across Poland, Belgium and the USA. Often being the team captain of culturally diverse teams, she learned not only to cooperate with players, but also with the coaching staff and broadly understood the sports community. In the USA, she also worked as a youth volleyball coach and oversaw the cooperation of life coaches and sports psychologists
with the university teams.

After retiring from her sports career, she returned to Poland with the mission to spread awareness of mental health needs among athletes, especially those going through key transition periods.

In her master’s thesis, Aleksandra focused her research on well-being and life satisfaction among athletes who have completed their sports careers. She is a member of the British „Athlete’s Transition Program” which provides services to help professional athletes adapt to changes after retiring from their careers.
She believes that the process of mental and life transition support for athletes should be implemented at the early career stage and is already conducting educational workshops for teams and sessions for individual athletes for different age groups.

She is the initiator of workshops for girls and women in sport focusing on the strong aspects of femininity in the sports environment, building self confidence and driving self-purpose in one’s sports career, as well as their communication with coaching staff and within a team setting.

Mar Mainetti

Psychologist, Sports Psychologist. She obtained a degree in Clinical Psychology at the University of Buenos Aires in Argentina, and she furthered her studies there with a graduate degree on Psychological Skills on Amateur and Professional Sport. She completed her training with a dual Master’s degree in Sports Psychology and Sports Coaching at the School of Psychology and Psychiatry of Barcelona, city where she is based.

She keeps updated with ongoing training, taking courses of mindfulness, coaching and other techniques that aim at people’s personal development. Her professional view is a holistic one: She claims that before being an athlete, one is a person and, therefore, all the aspects that influence the personal and sports life of the athlete need to be taken into consideration, always prioritising the person’s mental health and wellbeing above all.

She competed in tennis from a very young age and her passion for this sport has accompanied her throughout her career. She obtained a tennis coach degree by the Argentinian Tennis Association and she worked as a coach and a sports psychologist of tennis players in Argentina, Spain, Italy and Australia, cooperating with well-known tennis clubs and organizations, such as the Real Club de Tenis Barcelona, Real Club de Polo, the Italian Tennis Federation and Tennis Australia at the Australian Open in 2019.

She is the founder and CEO of Mental Point, a mental coaching and psychological support service for tennis players who are taking their first steps on their professional career. Even though her expertise is tennis, she works with other individual and team sports as well.

Through psychology-oriented workshops, courses and seminars, she trains other coaches, provides guidance to the athlete’s family on their role and advises team leaders to ensure their best performance. She considers that assertive communication is one of the most important skills for professional development.
With her specialization, she also contributes with different organizations which carry out social work in order to foster sports in underprivileged places. For her last social project, she traveled to Kenya to train teenagers to become coaches. She is convinced that sport brings people together and has the power to create possibilities without borders.